Facebook Twitter RSS GoldenLine G+

7 FILARÓW UDANEGO ZWIĄZKU
Grupa Wsparcia dla kobiet w trudnych związkach
i kochających za bardzo

7 filarów udanego związku dla kobiet w trudnych relacjach i kochających za bardzo

„Zawsze pragnęłam mieć dom, rodzinę taką z moich marzeń, i konsekwentnie do tego dążyłam. Tak bardzo chciałam być kochana, że dawałam z siebie wszystko… Dlaczego poświęcając siebie, ciągle zostaję sama?” Magdalena l.28

„Planowałam wspólną przyszłość i zupełnie nie zauważyłam, że jestem w tym sama… Z perspektywy czasu dostrzegam, jak źle byłam traktowana. On.. miał trudny charakter, z jednej strony kochany, z drugiej zimny jak głaz. Wierzyłam, że kiedyś będzie inaczej….,że go zmienię. Bardzo przeżyłam rozstanie.” Anna, l.36

„Chodzi o mężczyzn. Zawsze robię coś takiego, że odchodzą. Zaczyna się niby dobrze, zalecają się itd, ale kiedy tylko poznamy się bliżej, wszystko się sypie. Dlaczego wciąż mi się to przytrafia? Co ja robię źle, że on mnie nie chce?” Katarzyna, l.30

To bolesne i rozczarowujące doświadczenie jest udziałem tak wielu kobiet, że prawie uwierzyłyśmy, że tak właśnie wygląda intymny związek z mężczyzną. Większość z nas kochała za bardzo przynajmniej raz w życiu, a dla wielu stało się to powracającym wątkiem w biografii. Części z nas, obsesja na tle partnera i wzajemnych stosunków uniemożliwia wręcz normalne, spokojne funkcjonowanie.

7 FILARÓW UDANEGO ZWIĄZKU
Grupa Wsparcia dla kobiet w trudnych związkach
i kochających za bardzo

Autorski, spójny program pracy nad sobą w obszarze budowania zdrowych i dojrzałych relacji, opartych na szczerości i zaufaniu. Program pogłębionego osobistego rozwoju, łączący narzędzia i techniki coachingowe, rozwojowe, psychologiczne i psychoterapeutyczne. W trakcie zajęć będziemy rozwijać się w następujących obszarach:

 

Tożsamość czyli poczucie kim jestem

I. TOŻSAMOŚĆ

Powiedział, że zaczęłam żyć jego życiem… Tak, to prawda..”

 lepiej poznasz siebie, odpowiesz sobie na pytanie: kim jestem?
 nauczysz się świadomie i mądrze zarządzać swoimi emocjami i potrzebami
 dowiesz się, z kim i jakie chcesz budować relacje
 staniesz z się bardziej uważna na siebie

 

Poczucie własnej wartości_ pewność siebieII. POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

 „Prowokowałam spotkania pod byle pretekstem, starałam się być atrakcyjna na siłę, chciałam zasłużyć na jego miłość. Udawałam zajętą, szczęśliwą, a po nocach wyłam w poduszkę.”

• zwiększysz samoakceptację i wiarę w swoje możliwości
 poznasz swoje mocne i słabe strony, obszary do rozwoju oraz te, które warto w sobie zaakceptować
 rozwiniesz w sobie przekonanie i poczujesz, że jesteś wartościową osobą

 

Dojrzałość, dorosłość

III. DOJRZAŁOŚĆ

„Mimo jego kłamstw, chłodu, huśtawki, jaką funduje, godziłam się na wszystko byle by był. A to przecież nic innego jak pragnienie bycia kochaną za wszelką cenę. Chciałam zapchać tę pustkę, którą mam w sercu, bo nikt w dzieciństwie nie dał mi miłości, której bardzo potrzebowałam, jako dziecko. Chciałam by wreszcie mnie potrzebowano.”

 uświadomisz sobie genezę swoich trudności oraz własne schematy, które wyniosłaś z domu rodzinnego, a które mają wpływ na to, jak budujesz relacje z mężczyznami
 dowiesz się, jak rozróżniać zdrowe relacje od toksycznych oraz jakich mężczyzn i dlaczego wybiera kobieta kochająca za bardzo
 przepracujesz ograniczające Cię schematy, nawyki i mechanizmy. Krok po kroku nauczysz się nowych, zdrowych sposobów budowania bliskich relacji z drugą osobą

 

Więź_ kontakt, związekIV. WIĘŹ

„Kiedy ja zbliżam się za bardzo, on ucieka. Kiedy z kolei zmęczona łapaniem ochłapów uczuć zaczynam go odtrącać, on zaczyna szaleć i obsypywać mnie kwiatami i zabiegać… Ale tylko do czasu. Kiedy na nowo się otworzę i zaufam, on znowu zaczyna czuć się osaczony i odtrąca mnie. Nie ufam mu. Zalewam się łzami, wtedy on składa kolejne obietnice. Za miesiąc wszystko zaczyna się od nowa. Dlaczego tak się męczę? I dlaczego przyciągam wciąż taki sam typ facetów?”


 nauczysz się budować silne, trwałe związki, w sposób bardziej zdrowy i dojrzały

 wspólnie, w grupie, odkryjesz i nauczysz się, co zbliża, buduje i łączy ludzi, a co ich dzieli i rani
 doświadczysz bliskich relacji z kobietami, które są aktualnie w podobnej do Twojej sytuacji. Będziesz miała okazję wspierać i otrzymasz wsparcie. Zbudujesz pierwsze, zdrowe więzi w bezpiecznych warunkach

 

Asertywność, granice, komunikacja

V. ASERTYWNOŚĆ

 „Choć miałam własne zdanie i stawiałam wymagania, nie potrafiłam być konsekwentna. W końcu i tak, na pierwszym miejscu stawiałam potrzeby męża, zapominając o sobie.”

 nauczysz się komunikować, mówić i słuchać tak, aby rozumieć innych i być przez nich wysłuchaną i zrozumianą
 doświadczysz i odpowiesz sobie na pytania, gdzie leżą Twoje granice w relacjach z ludźmi
 nauczysz się jak asertywnie (bez uległości, agresji i manipulacji) rozmawiać o swoich potrzebach, z równą troską i szacunkiem o siebie i drugą osobę

 

Porozumienie, dialog w konflikcieVI. POROZUMIENIE

„Pewnie ten związek, w którym jestem, nie ma szans na przetrwanie, bo już tyle namieszałam?”

 nauczysz się rozwiązywać konflikty w relacjach międzyludzkich tak, aby mimo różnic, budować porozumienie i bliskość
 poznasz pułapki, które prawie zawsze prowadzą do konfliktów w związku oraz sposoby jak sobie z nimi radzić
 odpowiesz sobie na pytania: zostać czy odejść? Co jeszcze mogę zrobić? Czego robić nie chcę? Za co jestem, a za co nie jestem odpowiedzialna? A jeśli podejmiesz decyzję o rozstaniu, to jak zrobić to dobrze?
 nauczysz się radzić sobie ze złością i konstruktywnie ją wyrażać

 

Dobre życie, szczęśliwy człowiek

VII. DOBRE ŻYCIE

„Zaczęłam się coraz bardziej zatracać w tym związku…”

 wypracujesz równowagę życiową, aby mieć czas i energię dla siebie, własnych zainteresowań i bliskich
 przyjrzysz się swojej satysfakcji z różnych obszarów życiowych oraz podejmiesz decyzję, jakich zmian pragniesz w swoim życiu, abyś czuła się w nim szczęśliwa i spełniona
 odpowiesz na pytania, co jest dla Ciebie w życiu ważne i jak pragniesz je dalej współtworzyć

 

 

Udział w procesie ułatwi Ci wprowadzenie w życie pożądanych przez Ciebie zmian.W pełnej bezpieczeństwa i zrozumienia atmosferze, będziesz mogła poznać historie innych kobiet i skorzystać z wzajemnych doświadczeń w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. Odnajdziesz siłę i motywację oraz uzyskasz praktyczną wiedzę niezbędną do dokonania dobrych zmian. Zidentyfikujesz i przepracujesz mechanizmy utrudniające tworzenie zdrowego związku. Rozwiniesz w sobie umiejętności i postawy, które będą Cię mocno wspierać na drodze współtworzenia dojrzałego związku – opartego o szczerość, miłość, empatię i zaufanie.

 

Grupa Wsparcia dla kobiet w trudnych związkach i kochających za bardzo to pomoc psychologiczna dla kobiet w Warszawie. Grupa prowadzona metodami psychoedukacyjnymi i warsztatowymi z elementami terapeutycznymi, w kameralnej atmosferze 6-8 osób.

 

Prowadząca:

Psychoterapeuta Warszawa Aneta CieślaAneta Cieśla – psycholog, psychoterapeuta.

Specjalizuje się w pracy z osobami będącymi w sytuacjach kryzysowych, doświadczających straty, osamotnienia,  depresji, przewlekłego stresu, niepokoju, lęku, problemów emocjonalnych. Pracuje z osobami doświadczających trudności w bliskich relacjach, w tym cierpiącym na tzw. „syndrom kochania za bardzo”, uzależnionym od związków. Z osobami, które doświadczały przemocy psychicznej, fizycznej lub innego rodzaju nadużyć oraz mającymi poczucie niskiej wartości, odczuwającym brak wpływu na swoje życie.

Jest absolwentką psychologii i pedagogizacji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła 4-letnią Szkołę Psychoterapii INTRA. Posiada certyfikat ukończenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w CTSR oraz szkolenia I stopnia terapii par i małżeństw w ujęciu behawioralno – poznawczym. Odbyła też liczne staże szkoleniowe. Od kilku lat współtworzy grupy wsparcia i terapeutyczne dla kobiet będących w trudnych relacjach.

W pracy najważniejsze jest dla niej SPOTKANIE z drugą osobą, zaufanie oraz stworzenie takiej więzi, która staje się bazą umożliwiającą rozwój i wprowadzanie zmian. Pracuje pod stałą superwizją.

 

 

Zapisz się lub zadaj swoje pytanie.

Termin: 7 lutego 2018. Trwają zapisy. Zostały 2 ostatnie miejsca!

Czas: trwa 3 miesiące i będzie spotykać się co tydzień, we środy, w godz. 19.15-21.00.

Miejsce: Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego, ul Ptasia 2 lok. 28 w Warszawie Centrum

Koszt: jednego spotkania to 95 zł / 105 min. Płatne z góry za miesiąc: 380 zł.

Przed przystąpieniem do grupy niezbędne jest indywidualne spotkanie konsultacyjne z prowadzącą grupę. Koszt spotkania konsultacyjnego 130 zł / 50 min.

Informacje i zapisy bezpośrednio u terapeutki: 512-289-091 lub psycholog@anetaciesla.pl  lub poprzez poniższy formularz :

 

Przeczytaj opinie osób, które skorzystały z udziału w grupie >>

Przejdź do oferty indywidualnych spotkań z psychologiem >>

Jeśli nie pasuje Ci termin luty-marzec-kwiecień 2018, zapisz się na listę osób zainteresowanych udziałem w grupie, aby otrzymać informację o rozpoczęciu naboru do kolejnej grupy. Osoby zapisane na listę otrzymują możliwość dołączenia do grupy w pierwszej kolejności, jeszcze przed rozpoczęciem zapisów na stronie www.

zapisz-sie-na-liste-osob-zainteresowanych-udzialem-w-grupie-dla-kobiet-warszawa

Stronę odwiedzono poprzez m.in. poniższe frazy kluczowe:

  • trudne związki
  • kobieta kochajaca za bardzo
  • trudny związek
  • kobiety kochajace za mocno
  • grupa wsparcia dla kobiet kochających za bardzo łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o odpowiedziach, bez zostawienia komentarza

Life Coaching. Psychologia. Psychoterapia. Rozwój. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2017 Kinga Ślużyńska