Facebook Twitter RSS GoldenLine G+

7 FILARÓW UDANEGO ZWIĄZKU

Przeczytaj wybrane opinie osób, które skorzystały z udziału w grupie:
.

 

cudzysłówDzięki udziałowi w grupie wiele sobie uświadomiłam na temat własnych emocji i zachowań oraz odpowiedziałam sobie na pytanie, co konkretnie zrobić, by wyjść ze starych schematów. Sposób prowadzenia oceniam bardzo profesjonalnie. Dobre przygotowanie prowadzących, pełna uwaga i skupienie oraz wsparcie podczas grupy. Prowadzące dają cenne komentarze, mają duża wrażliwość na nasze potrzeby i nasze problemy, duże umiejętności interpersonalne i dużo ciepła. Wynoszę z grupy umiejętność rozpoznania swoich emocji, ale też dzielenia się nimi z innymi oraz poczucie, że moje potrzeby są ważne i trzeba o nie dbać. Jestem bardzo zadowolona ze spotkań. Nic bym nie zmieniała.

Agnieszka – uczestniczka grupy terapeutycznej

.

Podobała mi się formuła. cudzysłówGrupa dała mi możliwość rozwoju, większą świadomość siebie i poszerzenie światopoglądu oraz wiarę w wewnętrzny rozwój. Przy wsparciu prowadzących i ukierunkowaniu odkryłam nowe horyzonty. Wiem, nad czym powinnam popracować, co zaakceptować, a czemu się przeciwstawiać.

Joanna – uczestniczka grupy terapeutycznej

 

cudzysłówDzięki udziałowi w grupie rozpoczęłam proces poznawania siebie oraz mam świadomość prawa do bycia taką, jaką jestem. Cieszę się, że wzięłam w niej udział.

Karolina – uczestniczka grupy wsparcia

 

cudzysłówNajważniejsza dla mnie była szczerość i możliwość rozmowy oraz bycia wysłuchanym. Mogliśmy zobaczyć jak inne osoby postrzegają tą samą rzeczywistość. Mogliśmy uczestniczyć w grupie do takiego stopnia w jakim chcieliśmy, to my wyznaczaliśmy ewentualne granice i dzięki temu też się uczyliśmy. Sposób prowadzenia grupy wspaniały! Przemyślany i odpowiedzialny. Kinga dbała o każdą osobę, nie stawiała swojej osoby z boku grupy – uczestniczyła w razem z nami i dzieliła się sobą. To było bardzo cenne. Dzięki spotkaniom mogłem zacząć postrzegać siebie jako osobę taką, jaką na prawdę jestem. Zobaczyć jak myślę i jak inni ludzie mnie widzą. Poruszaliśmy bardzo ważne tematy, od początków relacji, ich umacniania, rozwiązywania konfliktów oraz kończenia/ zrywania relacji. Mogłem swobodnie mówić o ważnych dla mnie rzeczach, bez strachu i obaw, że ktoś będzie drwił czy śmiał się z mojej wrażliwości i mojego sposobu patrzenia na świat. Czułem się bezpiecznie i nauczyłem się bardzo wiele. Było wspaniale!

Kamil – uczestnik grupy rozwojowej

 

cudzysłówGrupa spełniła moje potrzeby i oczekiwania. Dzięki niej mogłam uświadomić sobie i wzmocnić pozytywne strony mojej osobowości. W grupie mogliśmy dopasowywać plan zajęć według tego co jej uczestnicy potrzebowali się nauczyć. Prowadząca bardzo dobrze dobierała ćwiczenia, a dodatkowe pytania Kingi były bardzo trafne i wiele mi uświadamiały. Najistotniejsze  było poznawanie lepiej siebie, otwarcie się na innych, ćwiczenia na poznanie swoich mocnych stron, odkrywanie ważnych dla mnie wartości oraz to, że była to grupa damsko – męska. Dzięki temu mogłam poznać sposób patrzenia płci przeciwnej na wiele różnych kwestii. Oceniam grupę bardzo dobrze. Podobała mi się też forma zajęć: mieszanka rozmów, refleksji i ćwiczeń. Zajęcia dały mi więcej niż można było oczekiwać.

Dorota – uczestniczka grupy rozwojowej

 

cudzysłówBardzo cenna była dla mnie możliwość skonfrontowania siebie z innymi osobami. Dzięki temu, że grupa składała się z bardzo różnych osób mogłam się od nich uczyć i wspólnie się rozwijać. Dzięki grupie zyskałam poczucie, że niezależnie od tego jak ja oceniam siebie /dobrze czy źle/, to inne osoby mogą mnie widzieć zupełnie inaczej, a to z kolei, może być jeszcze inne od moich wyobrażeń.  Dzięki udziałowi w grupie zyskałam również poczucie, że ja i moje potrzeby są bardzo ważne i że warto o siebie się zatroszczyć.

Justyna – uczestniczka grupy terapeutycznej

 

cudzysłówCieszę się, że wzięłam udział w Grupie Terapeutycznej. Dla mnie praca w grupie była o wiele bardziej intensywna, niż na terapii indywidualnej. Początek był trudny, czułam się kiepsko i myślałam nawet o zrezygnowaniu. Od zawsze miałam problem z otwartością, opowiadaniem o sobie nawet w relacjach z bliskimi osobami np. najlepszą przyjaciółką. Teraz dzięki grupie łatwiej mówić mi o sobie, swoich problemach, problemach w moim domu rodzinnym. Dzięki grupie łatwiej jest dotrzeć do problemów, które są gdzieś głęboko zakopane i których sama nie wyciągniesz na terapii indywidualnej. To jest siła terapii grupowej, jeśli któraś z dziewczyn coś opowiedziała i ja miałam podobną sytuację, to ona wtedy się otwierała i mogłam to przepracować. Doświadczenia kobiet z grupy były podobne do moich. Mogłam się uczyć na innych, bo widzi się coś z dystansem i łatwiej dostrzec problem, niż jeśli jest to sytuacja, która nas dotyczy. Grupa dała mi świadomość moich emocji. Łatwiej jest mi odczuwać emocje, obserwować, nazywać i przeżywać. Odnoszę wrażenie, że teraz wchodzę w głębsze, bardziej prawdziwe relacje. Próbuję zrozumieć innych, wsłuchiwać się w nich, nie oceniać, nie dawać rad. W relacjach damsko-męskich, widzę na razie ogólne zmiany.

Joanna – uczestniczka grupy terapeutycznej

 

Skorzystaj z udziału w grupie wsparcia, terapeutycznej, rozwojowej w Warszawie


cudzysłówCzuję, że dzięki udziałowi w grupie dojrzałam emocjonalnie, odbudowałam swoją pewność siebie i stanęłam na własnych nogach. Podobała mi się tematyka, konsekwencja i dyskretna pomoc prowadzących. Dużym atutem było dwoje prowadzących. Aneta to osoba o dużej wrażliwości, empatii, współczucia. Zaraża spokojem i daje dużo wsparcia. Dobrze oddziaływuje na grupę, jest mądra i staranna. Wiele jej zawdzięczam. Kinga to osoba bardzo kompetentna, wyważona i konsekwentna. Jest jak dobry nauczyciel, cierpliwa  i stanowcza. Dąży do celu i pomaga odnaleźć meritum sprawy. Bardzo cenię jej słowa i rady. Dzięki tej grupie odnalazłam spokój ducha, zrozumiałam, jakie czyny i słowa kierowały moim życiem. Znalazłam w sobie siłę i spokój, by walczyć o swoje szczęście. Grupa była dla mnie jak ostatnia deska ratunku, gdy opadałam na dno…. Dziękuję za czas, wsparcie i mądrość, jaką wyniosłam z grupy. Jestem wdzięczna za pomoc, jaką tu otrzymałam.

Monika – uczestniczka grupy wsparcia

 

cudzysłówGrupa daje dużo wsparcia i poczucia bezpieczeństwa, spełniła moje oczekiwania. Miło było w końcu nie bać się powiedzieć tego, co się myśli i czuje. Jest prowadzona w bardzo profesjonalny sposób, dodatkowo, miało się poczucie, że spotyka się z bliskimi przyjaciółkami, ale które są dużo mądrzejsze ode mnie. Obie prowadzące bardzo miłe i sympatyczne. Profesjonalne komentarze i rady są bardzo pomocne. Dają obie bardzo dużo ciepła i wsparcia. Najważniejsze co wyniosłam z tych spotkań, to chęć do dalszej pracy nad sobą. Teraz mam poczucie, że jestem ważna ja i nie muszę się łapać czegokolwiek, co w życiu mnie spotka, ale że mam prawo wybierać to do dla mnie najlepsze. Grupa była mi bardzo pomocna i dała dużo wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. Oceniam ją na 5+.

Kamila – uczestniczka grupy wsparcia

 

cudzysłówZdecydowałam się na udział w grupie, gdyż temat budowania relacji był mi bliski i czułam, że tego potrzebuję. Nie spodziewałam się jednak, że dostanę aż tyle! Grupa pozwoliła mi lepiej poznać siebie, wzmocnić swoje dobre strony. Już w trakcie trwania warsztatów działy się w moim życiu sytuacje, w których od razu mogłam wykorzystać umiejętności zdobyte i ćwiczone podczas zajęć w grupie. Dziękuję za taką grupę i cieszę się z wypracowanych efektów.

Ola – uczestniczka grupy rozwojowej

 

cudzysłówOtrzymałam dużo wsparcia i nowych dla mnie wiadomości, dużo tu przeżyłam. Mam poczucie satysfakcji. W sposobie prowadzenia grupy cenię duży profesjonalizm i zaangażowanie prowadzących oraz poczucie bezpieczeństwa i zaangażowania współuczestniczących. Wysoki poziom wiedzy i doświadczenia wpłynęły na moje przeżycia i zadowolenie. Dziękuję prowadzącym za dużo ciepła i uważność na sygnalizowane problemy oraz umiejętność bycia „tu i teraz” z nami. Co najważniejszego wyniosłam z grupy? Poczucie, ze moje potrzeby i emocje są ważne, że ja jestem ważna oraz że mam prawo dbać o siebie i koncentrować się na sobie, a to nikomu nie przynosi krzywdy. Oceniam spotkania bardzo pozytywnie. Jedyne zastrzeżenia, to, żeby mogła trwać dłużej np. 2,5 godziny, co dałoby więcej czasu na omówienie problemów.

Ada – uczestniczka grupy wsparcia

 

cudzysłówPodoba mi się dobór prowadzących, gdyż są różnymi osobami o różnych podejściu, Aneta wydaje się bardziej emocjonalna, Kinga bardziej konkretna. Obie oceniam bardzo dobrze i uważam, że tworzą dobry duet.

Aśka – uczestniczka grupy wsparcia

 

cudzysłówGrupa bardzo wiele mi dała w kwestii mojego samorozwoju, pracy z emocjami. Odkryłam, że mam prawo być sobą. Dowiedziałam się, że tkwi we mnie „dziecko”, którego potrzeb nikt łącznie ze mną nie zauważył. Na pewno będę dalej pracować.

Iza – uczestniczka grupy terapeutycznej

 

cudzysłówPomimo, że nie od początku tak myślałam, to grupa spełniła moje oczekiwania, pozwoliła lepiej poznać siebie, lepiej siebie traktować, uporać się z wieloma lękami i zrozumieć skąd się biorą u mnie pewne schematy myślenia, zachowania. Teraz często myślę, co czuję, zamiast domyślać się, co czuje i myśli ktoś inny. A jak chcę wiedzieć, to go pytam. Dzięki historiom, które opowiadały inne osoby oraz komentarzom terapeutek prowadzących dawałam sobie prawo i nadal daję do swoich odczuć, uczuć, porażek, sukcesów. Skupiam się na swoich uczuciach i pracuję nad swoimi emocjami i widzeniem świata, a nie nad spełnianiem oczekiwań innych. Cenię sobie wszystkie rozmowy w grupie, w których brałam udział. Dziękuję.

Sylwia – uczestniczka grupy terapeutycznej

 

cudzysłówBardzo dobrze oceniam prowadzenie grupy. Ciepłe, empatyczne prowadzące. Zaskakująco profesjonalne podejście do grupy. Prowadzące kontrolowały czas w taki sposób, żeby wszyscy uczestnicy mogli czuć się wysłuchani. Miałyśmy możliwość współdecydowania o tym jak będą przebiegały zajęcia, o tematach, które będą poruszane.

Renia – uczestniczka grupy terapeutycznej

Skorzystaj z udziału w grupie wsparcia, terapeutycznej, rozwojowej w Warszawie

 

cudzysłówGrupę oceniam bardzo dobrze, a prowadzącym gratuluję cierpliwości i kompetencji. Obie prowadzące zwracają dużą uwagę na potrzeby uczestniczek. Historie innych kobiet pozwoliły mi lepiej zrozumieć swoją historię, a dzięki temu zaczęłam wierzyć w siebie, że mogę dać sobie radę w każdej sytuacji.

Zosia – uczestniczka grupy wsparcia

 

cudzysłówWażny był dla mnie przede wszystkim kontakt z osobami, które  – jak zauważyłam – zmagały się z podobnymi problemami. Bardzo cenne były dla mnie informacje jak sobie z nimi radzić. Niesamowicie cenne były dla mnie zadawane mi przez prowadzącą pytania, które motywowały mnie do ważnych dla mnie refleksji, przemyśleń i działania w nowym kierunku. Istotne było również to, że zrealizowane zostały obiecane w programie kwestie: poczucia wartości, określenie swoich życiowych wartości oraz temat jak rozwiązywać konflikty w relacjach.

Kasia – uczestniczka grupy rozwojowej

 

cudzysłówKiedyś uczestniczyłam już w podobnej grupie i ta była zdecydowanie aktywniejsza i bardziej zbliżająca do siebie i do innych osób w grupie. Myślałam, że będzie tu więcej ćwiczeń, ale to co wzięłam z tej grupy, czego wcześniej nie brałam pod uwagę, to ćwiczenia poprzez Bycie w tej grupie. Kinga swoim zachowaniem dała żywy przykład tego, czego się uczyłyśmy, co ćwiczyłyśmy – to chyba największy plus. Dzięki temu mogłam uczyć się od niej poprzez obserwacje i powtarzanie zachowań, których chciałam się nauczyć. Co jeszcze? Jestem bardziej świadoma siebie, pogłębiłam rozpoznawanie i nazywanie swoich uczuć. Dużo lepiej siebie rozumiem. Zweryfikowałam ważne dla mnie przekonania, dużo dowiedziałam się o sobie, przeżyłam trudne i ważne momenty, nauczyłam się nowych sposobów radzenia sobie z problemami. Poczułam, że przynależę do tej grupy, co dawało mi siłę i poczucie bezpieczeństwa oraz takie poczucie, że moje problemy nie są „z kosmosu”. Słuchanie historii innych na prawdę dużo daje. Za całą grupę dziękuję i jestem wdzięczna, że mogłam wziąć w niej udział.

Katarzyna – uczestniczka grupy terapeutycznej

 

cudzysłówGrupa była dla mnie pierwszą w jakiej uczestniczyłam. Nie miałam żadnych oczekiwań, chciałam tylko poczuć się mocniejsza psychicznie i w tym grupa mi pomogła. Zajęcia były świetnie prowadzone. Aneta jest bardzo ciepła, wspierająca i świetnie wyczuwa nastrój w grupie. Kinga bardzo kompetentna, wrażliwa, subtelna i umiejąca usprawniać komunikację w grupie. Najważniejsze dla mnie jest to, że nauczyłam się sposobów radzenia sobie w trudnych relacjach oraz to, że dzięki prowadzącym lepiej zrozumiałam i bardziej pokochałam siebie. 

Agnieszka – uczestniczka grupy wsparcia

 

cudzysłówDoceniam możliwość eksperymentowania i wyrażania siebie w bezpiecznej atmosferze. Dzięki temu uczyłam się wyrażania swoich uczuć bez lęki i wstydu, a z odwagą. Uważam, że grupa była bardzo dobrze prowadzona. Były proponowane tematy, a jednocześnie było też miejsce na „tu i teraz” czyli zajmowanie się tym, co w danej chwili było w grupie potrzebne i ważne. To było cenne, bo było bardzo autentyczne i prawdziwe. Aneta jest ciepła, w pełni emocjonalnie obecna, to budowało moje zaufanie i chęć budowania relacji opartej na zaufaniu. Kinga czujnie dba o zaspokojenie potrzeb, zarówno każdej osoby, jak i grupy jako całości. Obecna, nadająca kierunek jeśli potrzeba, otwarta i wspierająca. Ogólnie… dziękuję! Udział w grupie to dobra możliwość „bycia” i rozwoju z innymi kobietami, zmagającymi się z podobnymi do siebie trudnościami. To dobra praca nad sobą. Dzięki grupie poczułam ulgę. Sprawdziłam, że jestem w porządku.. Uspokoiłam się i utwierdziłam się w przekonaniu, że WARTO dzielić się z innymi i nie zostawać sama ze swoimi problemami. Polecam udział w grupie.

Patrycja – uczestniczka grupy wsparcia

 

cudzysłówCzuję satysfakcję, że uczestniczyłam w grupie wsparcia. Prowadzące cierpliwe i profesjonalne. Dokonałam postępów w swoim rozwoju osobistym, rzetelnie pracowałam nad sobą, wyciszyłam się i nauczyłam się siebie doceniać. Grupę oceniam bardzo dobrze, cieszę się, że mogłam wziąć w niej udział, polecam.

Dorota – uczestniczka grupy wsparcia

 

cudzysłówWyniosłam z grupy większą świadomość siebie, swoich zachowań i postępowania oraz bardzo fajny odbiór mnie w oczach innych, przez co, potwierdzenie tych pozytywnych rzeczy, które o sobie wiedziałam… a teraz usłyszałam dosadnie. Aneta ciepła i wczuwająca się w sytuacje i potrzeby innych. Kinga bardzo empatyczna, posiadająca dużą wiedzę oraz doświadczenie. Każda z osób prowadzących była inna, a tym samym uzupełniały się wzajemnie.

Wiesia – uczestniczka grupy wsparcia

 

cudzysłówGrupa w pełni spełniła moje oczekiwania, dzięki niej otrzymałam wreszcie możliwość rozwoju oraz narzędzia i dużo wskazówek do pracy nad sobą. Dzięki udziałowi w grupie jestem silniejsza, dziękuję.

Agnieszka – uczestniczka grupy terapeutycznej

 

Skorzystaj z udziału w grupie wsparcia, terapeutycznej, rozwojowej w Warszawie

 Przejdź do oferty indywidualnych spotkań z psychologiem >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o odpowiedziach, bez zostawienia komentarza

Life Coaching. Psychologia. Psychoterapia. Rozwój. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2017 Kinga Ślużyńska