Facebook Twitter RSS GoldenLine G+

Co zrobić gdy nic się nie chce?

Siedzisz w wygodnym fotelu lub leżysz na łóżku i marzysz by ta chwila trwała wiecznie. Nic Ci się nie chce, nawet wstać i zrobić sobie herbaty, a z biurka łypie na Ciebie check lista pilnych rzeczy do zrobienia…

Masz ochotę zapaść się pod ziemię, bo świadomość, że musisz, a tak strasznie Ci się nie chce jest dobijająca. Wyrzuty sumienia Cię zalewają, a niechęć jak na złość zamiast spadać, rośnie.

Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce” – zwykł mówić Kubuś Puchatek. Brzmi jak wołanie o pomoc by motywacja spadła na Ciebie z nieba i tchnęła do kreatywnego i entuzjastycznego działania.

Innymi słowy, żeby coś (zewnętrznego) zmotywowało Ciebie, do zrobienia czegoś, na co zupełnie w tej chwili nie masz ochoty.

No właśnie… skoro nie masz ochoty, to  jest tego jakiś powód?
A może warto najpierw zająć się tym powodem, a zadania odłożyć na później?

Już słyszę Twoje: „ale ja muszę”, „termin mnie goni” i „jak nie zrobię tego, to świat się zawali.”

A może nie goni Cię termin, a Twoje poczucie, że cały czas musisz coś robić. Może potrzebujesz wciąż komuś lub sobie coś udowadniać… A może uważasz, że nie zasłużyłaś na odpoczynek, dopóki lista spraw nie będzie zrobiona w całości ? A może po prostu nie umiesz odpoczywać, a jedynie wymagać od siebie więcej i więcej…

Dręczysz się i męczysz, a prawda jest taka, że to bardzo wyraźny znak od Twojego organizmu dla Ciebie i dla Twojego dobra, że jesteś zmęczona i najwyższy czas na STOP.

Teraz nadszedł CZAS NA ODPOCZYNEK.

I skoro nic Ci się nie chce, to znaczy, że po prostu na nic nie masz energii..
…bo ją wyczerpałaś.

Więc wyrzuć swoje wyrzuty sumienia, schowaj je do kieszeni i najpierw naładuj te baterie robiąc coś przyjemnego dla siebie albo nie robiąc kompletnie nic.

Zapewniam Cię, że gdy wypoczniesz, nabierzesz energii i wewnętrznej motywacji do działania, to Twoją check listę spraw ogarniesz nie tylko trzy razy szybciej, ale i z dużo większą przyjemnością.

Stronę odwiedzono poprzez m.in. poniższe frazy kluczowe:

  • nic mi sie nie chce
  • nic mi się nie chce jak to zmienić
  • co zrobić gdy nic się nie chce
  • Motywacja zewnętrzna
  • nic sie nie chce

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o odpowiedziach, bez zostawienia komentarza

Life Coaching. Psychologia. Psychoterapia. Rozwój. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2017 Kinga Ślużyńska