Facebook Twitter RSS GoldenLine G+

Coaching jest dla mnie towarzyszeniem człowiekowi w rozwoju, w bliskości i kontakcie. Pracą nad realizacją celu, usunięciem barier i udrożnieniem działania poprzez poznanie siebie, swoich motywów, zasobów i obszarów do rozwoju.

Kinga Ślużyńska

 

Definicja Coachingu wg. Metody TROP:

Coaching to umiejętność wspierania innych w rozwoju poprzez umiejętne prowadzenie uważnego i empatycznego a zarazem profesjonalnego dialogu z klientem.

Dorota Szczepan – Jakubowska, Prezes Grupy TROP

 

Definicja Coachingu wg. International Coaching Federation – ICF:

„Coaching jest interaktywnym procesem, który pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania. Coache pracują z klientami w zakresach związanych z biznesem, rozwojem kariery, finansami, zdrowiem i relacjami interpersonalnymi. Dzięki coachingowi klienci ustalają konkretniejsze cele, optymalizują swoje działania, podejmują trafniejsze decyzje i pełniej korzystają ze swoich naturalnych umiejętności.

Profesjonalni coachowie zapewniają nieustającą współpracę przygotowaną specjalnie w celu niesienia pomocy klientom w osiąganiu satysfakcjonujących rezultatów w ich życiu zawodowym i osobistym. Coache pomagają ludziom poprawiać ich osiągnięcia i podnosić jakość ich życia.

Są oni nauczeni słuchania, obserwowania i przystosowywania własnego podejścia do indywidualnych potrzeb klienta. Dążą do wydobycia rozwiązań i strategii z wnętrza klienta. Wierzą, że klient jest z natury kreatywny i pełen pomysłów. Zadanie coacha polega na wydobyciu tych umiejętności, zasobów i kreatywności, które klient już posiada.”

Definicja pochodzi ze strony www.icf.org.pl
i jest własnością International Coach Federation Polska.

Definicja Coachingu wg. Roberta Dilts’a:

„Technika coachingu polega na wydobywaniu mocnych stron ludzi, pomaganiu im w omijaniu osobistych barier i ograniczeń w celu osiągnięcia celu, a także ułatwieniu im bardziej efektywnego funkcjonowania w zespole. Coaching koncentruje się na rozwiązaniu (a nie na poszukiwaniu przyczyn problemów), promując rozwój nowych strategii myślenia i działania.”


 

Chcesz poznać i poczuć jak działa coaching w praktyce?

– umów się na pierwszą konsultację coachingową.

.

.

Stronę odwiedzono poprzez m.in. poniższe frazy kluczowe:

  • coaching definicja
  • definicja coachingu
  • coaching co to jest
  • co to jest couching
  • kołczing definicja

2 Komentarzy dla "Coaching definicja"

  1. Karol pisze:

    Ciekawa strona muszę powiedzieć, że wejdę tutaj nie raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o odpowiedziach, bez zostawienia komentarza

Life Coaching. Psychologia. Psychoterapia. Rozwój. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2017 Kinga Ślużyńska