Facebook Twitter RSS GoldenLine G+

Medycyna Estetyczna i AntyAginingPoznaj historię mojej klientki Kasi, która skorzystała z life coachingu. Dowiedz się, jak wygląda coaching oraz czym różni się od psychoterapii.
Zapraszam do lektury reportażu, który ukazał się na łamach magazynu „Medycyna Estetyczna i Anty-Aging”.

 

 

„Piękne, młode, odnoszące sukcesy w życiu zawodowym i …samotne. Taki opis brzmi aż nadto znajomo. Life coach, Kinga Ślużyńska przyznaje, że ma sporo właśnie takich klientek. Wydają się szczęśliwe – a jednak chcą zmienić swoje życie.

Kasia, 27 lat, jest kostiumolożką w jednym z warszawskich teatrów. Uwielbia swoją pracę i jeszcze pół roku temu to głównie na niej się skupiała. Z dnia na dzień przestawało istnieć cokolwiek innego, ale równocześnie nie umiała się już tym cieszyć. Czuła się za to coraz bardziej wyobcowana i samotna. Chociaż myśl o związaniu się z kimś rodziła kolejne napięcia.

 – Zgłosiłam się do Kingi najpierw w nadziei, że pomoże mi znaleźć partnera, ale bardzo szybko okazało się, że to nie jest cel, z którym tak naprawdę przychodzę – mówi Kasia. – Już wcześniej miałam wrażenie, że stoję w miejscu, i że nie chcę tu być.
W poszukiwaniu rozwiązania wybrałam się kila miesięcy temu na warsztaty grupowe dla kobiet. Spodobało mi się co proponowali: pracować przede wszystkim nad sobą – ale miałam potrzebę zrobienia tego po swojemu, indywidualnie. Zainteresowałam się więc coachingiem
i trafiłam na Kingę. Jej sposób prowadzenia zajęć od początku bardzo mi odpowiadał. Zwłaszcza, że nie szukałam niczego radykalnego, a raczej łagodnej motywacji do samorozwoju.

Odkrywanie potencjału

Coaching zakłada, że każdy z nas ma w sobie rozwiązania wszelkich możliwych problemów, musi je tylko odnaleźć. Tu nie ma pacjentów, a klienci. Nie ma analizy, skupiania na problemie jak w psychoterapii, jest za to szeroko pojęty cel jako priorytet procesu.
– Terapia jest często towarzyszeniem w cierpieniu, dużo uwagi poświęca przeszłości, ja zajmuję się głównie „tu i teraz”, przyglądaniem się, obecnością, skupieniem na kliencie
– tłumaczy Kinga. – Oczywiście zdarza się, że obserwuje jakiś powtarzający się w czyimś zachowaniu, niekorzystny dla niego schemat, ale zamiast gdybać, z czego on wynika, od razu pracujemy nad tym, by go zmienić.

Podczas sesji z coachem „ogląda się” dany temat z różnych stron, perspektyw. Ma to pomóc w uświadomieniu sobie własnych możliwości. Często dopiero na styku kilku punktów widzenia udaje się dostrzec potencjał. Coach kieruje rozmowę na potrzeby i mocne strony klienta, okazuje zrozumienie – to bezpieczna relacja sam na sam, rozgrywająca się w małej przestrzeni gabinetu. Dzięki temu łatwiej stworzyć atmosferę pełną akceptacji i empatii.

– Empatia jest szczególnie ważną umiejętnością. Praktycznie w każdej relacji
– zauważa Kinga. – To patrząc przez pryzmat innej osoby, nawiązujemy niejednokrotnie kontakt z własnymi emocjami, a z kolei poprzez swoje emocje – rozumiemy emocje innych. Nawet jeśli nie potrafimy ich nazwać. Także w ten sposób stopniowo uczymy się rozróżniać nasze przekonania i odczucia od cudzych. I oddzielać je.

 

Wyzwolenie spod presji

Jedną z moich głównych potrzeb okazało się znalezienie zdrowego balansu między pracą a życiem prywatnym, ale aby to osiągnąć musiałam zacząć mówić otwarcie o tych moich potrzebach i przestać spychać je na dalszy plan, po to, żeby spełnić czyjeś oczekiwania – Kasia jeszcze nieśmiało opowiada o zmianach, jakich dokonała w sobie. Są bardzo świeże. Od ostatniej sesji z Kingą minęły zaledwie dwa miesiące. Ale te zmiany są. Ogromne.”

Zapisz się na konsultacja coaching-owa

Czytaj dalej:

Reportaż Medycyna Estetyczna i AntyAging2

.

.

Reportaż Medycyna Estetyczna i AntyAging3

.Reportaż Medycyna Estetyczna i AntyAging4Reportaż Medycyna Estetyczna i AntyAging5

Zapisz się na konsultacja coaching-owa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o odpowiedziach, bez zostawienia komentarza

Life Coaching. Psychologia. Psychoterapia. Rozwój. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2017 Kinga Ślużyńska