Facebook Twitter RSS GoldenLine G+

Swiat_coachingu_logoCzym jest Coaching Relacji oraz w jakich sytuacjach warto z niego korzystać i jakie przynosi efekty.

Wywiad ukazał się na portalu Świat Coachingu.

 

Świat Coachingu: Czym jest i na czym polega coaching relacji?

Kinga Ślużyńska: Coaching Relacji to współpraca pomiędzy osobą coachowaną (coachee), a coachem, której celem jest zmiana i rozwój w obszarze relacji w związku, w pracy, z dziećmi, przyjaciółmi i rodziną. Wsparcie coacha nie polega na doradzaniu, edukacji, terapii lub poradach. Ważniejsze jest, aby klient rozpoznał umiejętności jakie już posiada w obszarze budowania relacji i z jednej strony potrafił z nich skorzystać w kontekście celów z jakimi się zgłosił, a z drugiej podjął pracę nad sobą w obszarze tych umiejętności, które chce w sobie rozwijać.

ŚC: Czy chodzi o relacje partnerskie czy ogólnie o nasze relacje z innymi ludźmi?

KŚ: Czasami w różnych relacjach funkcjonujemy dość podobnie np. we wszystkich kontaktach jesteśmy nieśmiali, albo trudno nam obronić swoje granice i zgadzamy się na rzeczy, na które zupełnie nie mamy chęci. Równie często zdarza się , że działamy zupełnie różnie na różnych płaszczyznach np. niedawno pracowałam z klientką, która przychodząc powiedziała: „w pracy nie mam żadnego problemu z nawiązywaniem relacji z ludźmi i zarządzaniem zespołem. A prywatnie raczej nie mówię głośno czego chcę i często dopasowuję się do partnera.  Chcę to zmienić…”. Pracując coachingowo nad sobą, niezależnie od obszaru relacji w którym określamy nasze cele – efekty będą odczuwalne we wszystkich obszarach. Jeśli osoba weźmie za siebie odpowiedzialność, wzmocni swoje poczucie wartości i będzie bardziej asertywna, to będzie to widać i czuć, i w pracy, i w domu.

 

Przeczytaj cały wywiad na:

http://swiatcoachingu.pl/using-joomla/extensions/components/113-slider/slider-news/389-o-coachingu-relacji-rozmowa-z-kinga-sluzynska

 

 

Umów się teraz na wstępną konsultację coachingu relacji kliknij tutaj.

 

Stronę odwiedzono poprzez m.in. poniższe frazy kluczowe:

  • coaching relacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o odpowiedziach, bez zostawienia komentarza

Life Coaching. Psychologia. Psychoterapia. Rozwój. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2017 Kinga Ślużyńska