Facebook Twitter RSS GoldenLine G+

kobieta.wp.pl_logoCzym jest, jak się objawia i z czego wynika uzależnienie od romansów? Jak się z niego wyleczyć? – wypowiedź dla portalu Wirtualna Polska.

 

Bliskość jest jedną z największych ludzkich potrzeb. W czasach, gdy gorące romanse są synonimem postępowości i otwartości, uzależnienie od tej formy przyjemności jest coraz częstsze.

Uzależnienie od romansów jest tak naprawdę jedną z form uzależnienia się od miłości – tłumaczy psycholog Kinga Ślużyńska. – W rzeczywistości uzależniamy się od endorfin, które produkują nam się w mózgu i to zwykła chemia, ale też od podziwu, jaki dostajemy na pierwszych randkach, od tego jaki swój obraz widzimy w czyichś oczach. Na początku takich relacji zawsze towarzyszy nam dużo emocji, co wprowadza nas w stan tzw. high’u emocjonalnego – chcemy czuć się tak częściej, co niestety może prowadzić do niebezpiecznej, uzależniającej spirali.

Gdy kończy się high emocjonalny, dochodzi do pierwszych konfliktów i kłótni. Osoby zaczynają się wycofywać i szukać nowych związków, w których znowu będą mogli poczuć motylki w brzuchu.

 

Posłuchaj całości:

Nagranie dostępne na:

http://kobieta.wp.pl/kat,136796,title,Czym-objawia-sie-uzaleznienie-od-romansow,vid,17813244,wideo.html?ticaid=1158b3&_ticrsn=5

 

Podejrzewasz u siebie uzależnienie od miłości, romansów?

Umów się na konsultację z psychologiem (kliknij tutaj)

lub

dołącz do grupy terapeutycznej dla kobiet (kliknij tutaj)

 

Stronę odwiedzono poprzez m.in. poniższe frazy kluczowe:

  • uzaleznienie od romansow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o odpowiedziach, bez zostawienia komentarza

Life Coaching. Psychologia. Psychoterapia. Rozwój. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2017 Kinga Ślużyńska