Facebook Twitter RSS GoldenLine G+

nakawie_logoJak budować dobre relacje? Od czego zacząć? Z jakimi obszarami w relacjach najczęściej sobie nie radzimy? I jak praca nad relacjami w życiu prywatnych, w związku może przekładać się na relacje zawodowe?

Na te i wiele innych pytań, znajdziesz odpowiedzi w wywiadzie, którego udzieliłam Joannie Rubin z portalu Na Kawie.

 

Joanna Rubin, Na Kawie: Analizujemy sobie czasem jaka jest jakość naszych relacji? 

Kinga Ślużyńska: Jest różnie. Co raz więcej osób zastanawia się, nad jakością relacji i nad jakością swojego życia w ogóle. Wielu z nich podejmuje działania i korzysta z udziału w warsztatach, z life coachingu lub psychoterapii. Nadal jednak wiele osób „budzi” dopiero kryzys, rozwód lub choroba, które są często bodźcami do zastanowienia się nad swoim życiem, a więc i jakością i zadowoleniem w związku.

 

Ale prawie z marszu szkolimy się z obszarów sprzedaży, zarządzania projektami, budowania relacji z klientami, a jednak nie zawsze przykładamy wagę do relacji w życiu prywatnym. Dlaczego?

Przyczyn jest wiele. Jedną z nich jest brak wiedzy i świadomości na temat tego, że również w tym obszarze możemy się rozwijać. Drugą jest trudność otworzenia się, z powodu wstydu przed mówieniem o sobie innym lub wewnętrznych przekonań typu „poradzę sobie sam”. Inną, jest zrzucanie odpowiedzialności na drugą osobę i myślenie „mężczyźni/kobiety już tacy są” albo „to on/ona powinni się zmienić, a nie ja.” A jeszcze kolejną jest fakt, iż wiele osób uważa, że to z nimi jest „coś nie tak” i dlatego nadal są samotni. A z nimi jest wszystko ok., tylko brakuje im umiejętności nawiązywania i budowania relacji, a tych umiejętności można się nauczyć.  

Wielu z nas już wie, że aby odnieść zawodowy sukces warto się uczyć i rozwijać. Natomiast, aby zbudować szczęśliwy i satysfakcjonujący związek uważamy, że wystarczy „poznać właściwą osobę” i później będą po prostu żyli długo i szczęśliwie. To jest oczywiście ważne, aby wybrać odpowiednią dla nas osobę, jednak działa to na korzyść związku, dopiero w połączeniu z osobistą dojrzałością i umiejętnościami, które pomagają w codziennym byciu i tworzeniu relacji.

 

A czy bywa i tak, że w pracy jesteśmy dobrymi partnerami, a w domu nie radzimy sobie z relacjami z najbliższymi?

Tak, często zgłaszają się do mnie osoby – kobiety i mężczyźni – którzy osiągnęli zawodowy sukces, świetnie radzą sobie w sytuacjach i relacjach biznesowych, ale prywatnie… są samotni i z różnych powodów nie udało im się, do tej pory, nawiązać bliskiej relacji. Czasem nazywają siebie singlami, czasem przechodzą ze związku w związek, często przy tym „kochają za bardzo”, a jeszcze innym razem są w związkach, ale nie są szczęśliwi. Choć filary budowania relacji w związku partnerskim i relacjach zawodowych, są te podobne, to jednak w praktyce, bliskie relacje cechuje większa emocjonalna intymność i ta różnica, jest bardzo znacząca. 

 

Przeczytaj cały wywiad tutaj:

http://nakawie.pl/wywiad/kinga-sluzynska-czesto-zglaszaja-sie-ci-ktorzy-osiagneli-zawodowy-sukces-ale-prywatnie-sa-samotni/

 

 

Jeśli chcesz lepiej budować relacje w których jesteś lub zamierzasz być,

skorzystaj z life coachingu w obszarze relacji lub z programu grupowego 7 Filarów Udanego Związku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o odpowiedziach, bez zostawienia komentarza

Life Coaching. Psychologia. Psychoterapia. Rozwój. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2017 Kinga Ślużyńska