Facebook Twitter RSS GoldenLine G+

uzaleznieniepl_logo„Pracoholicy często bagatelizują swoje uzależnienie wymówkami, że taki po prostu jest ich styl życia. Jednak różnic między uzależnieniem od pracy, a spełnieniem zawodowych ambicji jest wiele: – Najważniejszą jest moment, w którym praca pochłania nas tak bardzo, że zaniedbujemy inne sfery życia, a szczególnie, kiedy staje się przymusem. Objawia się to ciągłą potrzebą robienia czegokolwiek.

O uzależnieniu możemy mówić gdy trudno jest nam odpoczywać, a czas bez pracy traktujemy jak zmarnowany. Jeśli bierzemy pracę do domu, a nawet na urlop, jeśli brakuje nam czasu dla siebie oraz dla swoich bliskich, nie poświęcamy zupełnie czasu na sport, uciekamy w pracę od problemów i trudnych emocji, warto się zatrzymać i zastanowić, ponieważ są to symptomy uzależnienia.

Realne spełnienie zawodowe możemy połączyć ze spełnieniem osobistym – można być osobą ambitną i pracowitą, a jednocześnie wiedzieć, kiedy jestem zmęczona, kiedy powiedzieć sobie stop i zająć się innymi, równie przyjemnymi i ważnymi aspektami życia. Spełniając się zawodowo zachowujemy równowagę między wypoczynkiem a pracą. Natomiast zatracając ten zdrowy balans możemy wpaść w pracoholizm. – mówi psycholog i life coach Kinga Ślużyńska.”

Przeczytaj cały artykuł:

http://uzaleznienie.com.pl/inne-uzaleznienia/pracoholizm/item/524-jak-polaczyc-przyjemne-z-pozytecznym.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o odpowiedziach, bez zostawienia komentarza

Life Coaching. Psychologia. Psychoterapia. Rozwój. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2017 Kinga Ślużyńska