Facebook Twitter RSS GoldenLine G+

interia_logoCzym jest uzależnienie od romansów? Czy uczucie zauroczenia, miłości, tzw. „motylki w brzuchu” mogą działać jak narkotyk? – wypowiedź na portalu Interia.

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, ludziom doskwiera uczucie pustki. Popularne stają się przelotne i gorące romanse, do których otwarcie zachęcają portale randkowe dla „zajętych” oraz przeróżne aplikacje, które obiecują szybką i bezbolesną miłość. Okazuje się, że od emocji i romansów równie łatwo uzależniamy się jak od narkotyków. (…)
Co się dzieje, gdy kończy się high emocjonalny i zaczyna się robić poważnie? – Właśnie wtedy zaczynają się problemy, pierwsze konflikty i sprzeczki. Zaczynamy się wycofywać i szukać nowych związków, które znowu dostarczą nam tylko pozytywnych emocji. Możliwy jest też drugi scenariusz, w którym kobieta kocha za bardzo. Wówczas robi wszystko, aby uratować miłość, zatracając się bez reszty. Ludziom wydaje się, że robiąc wszystko, co w ich mocy, nie zważając na wyrzeczenia, będą w stanie sprawić, że wszystko wróci do normy i znowu będzie tak pięknie, jak na początku. Niestety zazwyczaj tak nie jest – podsumowuje psycholog Kinga Ślużyńska.

 

Wypowiedź dostępna na:

http://www.interia.tv/wideo-polacy-uzaleznieni-od-romansow-to-dzialala-jak-narkotyk,vId,1912507

 

Podejrzewasz u siebie uzależnienie od miłości, romansów?

Umów się na konsultację z psychologiem (kliknij tutaj)

lub

dołącz do grupy terapeutycznej dla kobiet (kliknij tutaj)

 

Grupa terapeutyczna dla kobiet Warszawa 2018

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o odpowiedziach, bez zostawienia komentarza

Life Coaching. Psychologia. Psychoterapia. Rozwój. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2017 Kinga Ślużyńska