Facebook Twitter RSS GoldenLine G+

„Początkowo idąc na coaching nie byłam do końca przekonana czy może mi on coś pomóc, owszem miałam swoje problemy, jednak obawiałam się, że metoda coachingu może nie okazać się dla mnie odpowiednia. Studiuję psychologię, mam świadomość wielu swoich problemów, dużo analizuję i rozmyślam nad sobą. Mimo świadomości, z wieloma aspektami swojego życia nie umiałam sobie poradzić, ale bałam się, że coaching nie jest tym miejscem, gdzie znajdę odpowiedzi. Z takimi obawami poszłam na pierwsze spotkanie.

Sama do końca nie wiedziałam co mówić, co tak naprawdę chciałabym przez coaching osiągnąć, byłam trochę zestresowana i niepewna. Jednak już po paru chwilach, dzięki atmosferze pełnej akceptacji i bezpieczeństwa, którą wytworzyła Kinga, zaczęłam opowiadać o sobie i to w taki sposób jak rozmawiam z przyjaciółką.

Dzięki sposobowi w jaki Kinga ze mną rozmawiała poczułam się pewniej i nie miałam oporów by mówić o sobie. Razem sprecyzowałyśmy nad czym chciałabym pracować. Po pierwszym spotkaniu wyszłam bardzo pozytywnie zaskoczona i przeszło mi przez myśl, że może jednak coaching to jest to.

Kolejne spotkania tylko mnie w tym upewniły. Razem z Kingą, która bardzo wspierała mnie w mojej ścieżce rozwoju i pracy nad sobą dotarłam do takich zakamarków siebie, do których z pewnością nie dotarłabym bez jej pomocy. Po każdym spotkaniu wychodziłam z dawką pozytywnej energii, odkrywając kolejny kawałek siebie. Patrząc wstecz widzę jak duży krok, a nawet kilka kroków, zrobiłam.

Podczas spotkań pracowałyśmy nad różnymi sferami mojego życia, jednak wszystkie cały czas krążyły wokół tego problemu, nad którym pracowałam. Zaskakujące było to jak na wiele sfer on wpływa, co zrozumiałam dzięki coachingowi i Kindze. Kiedy podczas ostatniego spotkania podsumowałyśmy wszystkie nasze sesje, z dużym zaskoczeniem zobaczyłam ile pozmieniało się w moim myśleniu. Owszem wcześniej miałam świadomość wielu rzeczy, ale jednak tkwiłam w pewnych swoich przekonaniach i schematach, z których dzięki Kindze udało mi się powoli wychodzić.

Pozwoliła mi spojrzeć na siebie i na swoje życie z nieco innej strony. Jej trafne pytania pozwalały mi zatrzymać się na chwilę i zastanowić co tak naprawdę myślę i czuję, zobaczyć co kryje się pod moimi przekonaniami i postawami. Słuchała nie tylko tego co mówiłam, ale patrzyła głębiej i słuchała tego, co czuję, dzięki czemu i ja mogłam dostrzec co kryje się pod moimi słowami, co kryje się w głębi mnie.

Nie tylko lepiej poznałam siebie, ale też polubiłam te aspekty mnie, których wcześniej nie akceptowałam. Stałam się bardziej pewna siebie, swoich uczuć i pragnień. Chociaż wiem, że to dopiero początek pracy nad sobą, bardzo się cieszę, że na początku tej drogi była Kinga, która pomogła mi znaleźć ten właściwy kierunek. Nie pokazała palcem, nie narzuciła, lecz wspierała moje własne poszukiwania. Nawet kiedy błądziłam, Kinga była przy mnie, nie oceniała, nie krytykowała, tylko dawała na to przyzwolenie, dzięki czemu sama mogłam zrozumieć co jest dla mnie dobre.  I za to jestem jej bardzo wdzięczna.

Kinga jest osobą ciepłą i bardzo wrażliwą na drugiego człowieka, co przejawia się w jej podejściu, atmosferze, którą potrafi wytworzyć, sposobie w jaki rozmawia i pytaniach jakie zadaje. Bardzo ważne było dla mnie to, że podczas każdego ze spotkań czułam wsparcie, akceptację i szczerą chęć pomocy ze strony Kingi. Jako coach daje dużo przestrzeni, dzięki czemu zawsze czułam, że jest tu dla mnie, że mnie wspiera, naprawdę słucha i w odpowiednich momentach pomaga, gdy sama nie wiem gdzie postawić kolejny krok.

Zrozumiałam też, że nie zawsze musi to być krok w przód, że krok w tył czy w miejscu, czasem też jest potrzebny, a krok w tył może tak naprawdę okazać się krokiem w przód na innej ścieżce. Może tej właściwej.”

Iwona Czerwińska
Studentka psychologii

czytaj więcej referencji o coachingu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o odpowiedziach, bez zostawienia komentarza

Life Coaching. Psychologia. Psychoterapia. Rozwój. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2017 Kinga Ślużyńska