Facebook Twitter RSS GoldenLine G+

Po pierwsze: Dbaj o siebie!

Przemęczenie i przepracowanie oraz stres, moc problemów i zadań, które masz na co dzień do zrealizowania. Sprawiają, że coraz częściej czujesz, że ‘nie ogarniasz’? Budzisz się zmęczona i nie masz siły na nic, ale musisz – więc robisz. Godzina za godziną mija w piorunującym tempie, a obowiązków wcale nie ubywa. Nastaje wieczór, zasypiasz już w drodze do łóżka… A czas dla siebie? Już nawet o nim nie marzysz…

Stres, szybkie tempo życia i nadmiar obowiązków to trudny przeciwnik. Nie tylko dlatego, że generuje dużo wewnętrznego napięcia i zabiera Ci dużo energii – tak bardzo potrzebnej każdego dnia. I nie tylko dlatego, że zmniejsza odporność, ogranicza zdolności myślenia, obniża motywację do działania i przyśpiesza przybywanie zbędnych kilogramów.

Głównie dlatego, że w rezultacie opadasz z sił, co raz trudniej znosisz codzienne obowiązki i tracisz radość z życia :( Robisz się wiecznie zmęczona, zabiegana, bezbarwna i nijaka..

 

Co możesz zrobić? 

Wybrać się na trening antystresowy albo coaching, ułożyć swój kalendarz działań wg. priorytetów i oddzielić ważne zadania  od pilnych oraz zadbać o zdrowy balans pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym – jasne! O tym innym razem.

Dziś chcę Cię zachęcić, abyś pomyślała o sobie, jak o Kimś, o kogo warto i chcesz zadbać !

Przyznaj! Zapomniałaś już o sobie. Wyżej stawiasz wypełnianie codziennych obowiązków i spełnianie czyjś oczekiwań lub celów, niż swoje chęci i potrzeby. Zostawiłaś siebie na szarym końcu, do którego często nawet już nie zaglądasz…

 

Od dziś polecam Ci dodać do zbioru zasad i wartości nowe przykazanie:
Po pierwsze, DBAM O SIEBIE !


Pomyśl, zadbanie o siebie jest nie tylko potrzebne, ale nawet niezbędne, abyś była zdrowsza, miała więcej sił i energii do życia, a przede wszystkim więcej radości na co dzień :) A do tego jest super przyjemne :))

 

Postanów sobie, że CODZIENNIE zrobisz chociaż jedną rzecz dla siebie. Niech to będzie chociaż pół godziny, gdzie – bez wyrzutów sumienia – zajmiesz się tym co lubisz, co sprawia Ci przyjemność, a na co do tej pory brakowało Ci czasu.

Może to być ciepła, pachnąca kąpiel, pyszne, wyjątkowe śniadanie, czy kolacja z przyjaciółmi. Może przeczytanie rozdziału ulubionej książki, wyjście na spacer, czy kurs zdobienia paznokci. A może wystarczy zwykłe poleżenie na łóżku i pogapienie się w ciszy na sufit i pomarzenie o…. wakacjach ;)

 

Pomyśl teraz co sprawia Ci największą przyjemność i odpowiedz…

czy łatwiej znosić to tempo i ten nawał obowiązków, gdy dbasz o czas na ładowanie akumulatorów?

Gdy jest ten moment w którym sama siebie nagradzasz za dobrze wykonaną robotę? Gdy dziękujesz sobie za wytrwałość i cierpliwość na przykład nałożoną wieczorem pachnącą maseczką? ;)

 

Gdy odpoczywasz, sprawiasz sobie przyjemności  i zwyczajnie troszczysz się o siebie, łatwiej nabierasz dystansu do rzeczywistości i odnajdujesz pozytywne aspekty każdej sytuacji. Częściej się uśmiechasz  i cieszysz życiem – w końcu masz je tylko jedno :)

 

Stronę odwiedzono poprzez m.in. poniższe frazy kluczowe:

  • aloisite trackback dodaj komentarz

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o odpowiedziach, bez zostawienia komentarza

Life Coaching. Psychologia. Psychoterapia. Rozwój. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2017 Kinga Ślużyńska